Anasayfa » Sinema » Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak Filminden Dünya Çapında Rekor Sinema Reklamı Satışı

Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak Filminden Dünya Çapında Rekor Sinema Reklamı Satışı

Roman, sadece Birleşik Devletlerde 50 milyon kopyaya ulaşan 3 kitaplık serinin ikincisi.

Tüm dünyada gişe rekorları kıran Açlık Oyunları filminin devamı olan Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak (The Hunger Games: Catching Fire) Vodafone FreeZone sponsorluğunda 22 Kasım’da seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor!

Ülkemizde 22 Kasım tarihinde vizyona girecek olan Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak (The Hunger Games: Catching Fire) filmi hayranları ve sinemaseverler tarafından büyük bir heyecanla bekleniyor.

Filmin, Amerika’daki ön satışlarından 140 – 150 milyon Dolar arası bir hasılat elde edildi. Son bir haftada ön satış biletleri ise neredeyse tükendi. Ülke genelinde sinema salonu sahipleri Açlık Oyunları Ateşi Yakalamak filmini büyük bir keyifle bekliyor. Sebebi ise filmin tüm reklam alanlarının çoktan satılmış olması…

Sinema perdelerinin tüm reklam alanlarının 15 gün önceden bitmiş olması, ilk filmde yakalanan büyük başarıyı işaret ediyor. İlk filmin bilet satışının 400 milyon dolar olduğunu belirten Lionsgate yönetimi, reklam vermek isteyenlere olumsuz dönmek zorunda kaldıklarını belirtiyor.

Genç müşteri kitlesine hitap edecek olan reklam verenler de, sinema sahipleriyle aynı heyecanı yaşıyorlar. Rekor satışa dâhil olabilen şirketler kendilerini şanslı addediyorlar…

Oscar ödüllü Jennifer Lawrence’ın ilk filmdeki olağanüstü başarısının bu filmde de devam edeceğine olan inanç sonsuz…
Sinema reklam geliri de brüt gişe gelirine yakın bir gelir elde ettirecek gibi gözüküyor…

The Hunger Games: Catching Fire Fragmanısputnik yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı