Anasayfa » Dizi » ABC Kanalı Marvel’ın S.H.I.E.L.D’a Yeşil Işık Yaktı!


ABC kanalı S.H.I.E.L.D. dizisi için bir pilot bölüm hazırladı. S.H.I.E.L.D dizinin yazarlığını ve yönetmenliğini daha önce karşımıza Yenilmezler filmiyle çıkan Joss Whedon üstleniyor. Projenin teması Marvel’ın gizli barış örgütü S.H.I.E.L.D.‘a dayanıyor. Projenin kaynağı süper kahramanların çizgi romanları ve filmleri. Gişe rekorları kıran Yenilmezler filmindeki kahramanları bu projede de görebiliriz; Nick Furry, Kaptan America, Demir Adam, Thor ve dünyayı ele geçirmek isteyen kötü kardeşi Loki.

S.H.I.E.L.D projesinin yazarlığını Joss Whedon başta olmak üzere, onun kardeşi Jed Whedon ve Maurissa Tancharoen üstleniyor. Ayrıca Joss Whedon projenin pilot bölümünün yönetmen koltuğuna da oturdu. Marvel projenin pilot bölümünün dağıtımına hemen başlayacak. Joss Whedon, Jed Whedon ve Tancharoen, Jeffrey Bell, Jeph Loeb projenin yapımcı kadrosunda. Marvel’ın ve ABC Stüdyolarının konuyla ilgili daha önceden de çalışmaları vardı. Bu ayın başlarında DISNEY’in CEO’su Bob Iger, Joss Whedon’la bir anlaşma imzaladıkları duyurmuştu.

Anlaşılan artık markalaşmış bu süper kahraman filmleri, tv ekranlarına geçiş yapıyor. Joss Whedon’un ve teknik kadronun bundan önce birçok başarılı çalışması olduğunu biliyoruz. Marvel, televizyon dizisi olarak Hulk’ın da dahil olduğu diğer seriler için projelerini sürdürüyor.

Yenilmezler Fragmanı

Duchess yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı